logiciel creation site creation site web creation site internet
Kamaju vaikų darželis
Kamajų Antano Strazdo gimnazijos

vietinės veiklos projektas

„Renkame publiką – rodome Kamajų respubliką“

Kūrybinė grupė

Leidėjas: Kamajų Antano Strazdo gimnazijos vietinės veiklos projekto

„Renkame publiką – rodome Kamajų respubliką“ komanda

Adresas: K. Šešelgio g. 9, Kamajai, Rokiškio r.

Leidėjų komanda: Vaida Mickūnaitė, Gintarė Matuzonytė, Ligita Andriūnaitė, Paulina Lašaitė, Lina Bimbaitė, Lauryna Dalmotaitė, Vidmantė Balaišytė, Paulius Vaštakas, Alvyda Vadeikienė, Lina Zolubienė, Jolanta Lašienė, Zita Šivickienė, Irena Davainytė, Daiva Mickūnienė.

el. p. daivamck@gmail.com

Internetinė svetainė –

www.kamajubendruomene.lt

Laikraštis leidžiamas vieną kartą per mėnesį.

  

Ar žinai, kad...

Naujienos

  

  

Kamajai -

  

Šeimininkės kertela

             Pasaulį išvydo pirmasis 2013 m. sausio mėnesio projekto laikraštis "Kamajų strazdukų giesmės"

   Degtiene

                Ruginius miltus beliavotam špižiuj ažpilt šaltu vandeniu ir išmaišyt, kad nesgaut gumulėliai. Paskui apšutint verdunčiu vandeniu ir mediniu šaukštu ilgai plakt, kol miltai apsųla. Špižių statyt kūlaliais iškūrintan pečiun ir pakepint, ištraukiunt ir vis paplakunt. Kad degtiene neažvirt – pilt šaltą vandenią arba dėt ladą. Ištraukus iš pečiaus ir pravesinus, dėt duonas raugą ar duonas plutelių, uždingt drabeli ir paraugint. Labai skanu su bulbam.

   Pasakaja Alvyra Ona Čypiene, kilimą iš Rablių kaimą. Šitų patrovų jas tevelis gaminą ir šeimynų vaišiną.

                Siūlam ir Tamstam pakaštavot!

Svetainės dizainas ir administravimas:

Vygantas Vygėlis vygantasvyg@gmail.lt

  

Gimnazijos bendruomenė dalyvauja Pilietinės visuomenės instituto inicijuotame projekte „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“.

Mokiniai kartu su savivaldybių darbuotojais, mokytojais, studentais, ekspertais dirbs kūrybinėse dirbtuvėse, laboratorijose. Iniciatyvas pristatys krašto visuomenei. Informacija apie projektą adresu: www.kuriamerespublika.lt


Plačiau>>>

                Rokiškio savivaldybės seniūnijos centras, įsikūręs Šetekšnos upės aukštupyje. Kamajų dvaras, pirmą kartą minimas 1541 m., iš pradžių priklausė Kamajevskiams. 1610 m. jį nupirko Staševskiai, po to valdė Pavlovičiai- Lukianskiai, Krošinskiai, Rajeckiai, Petkevičiai, Tyzenhauzai. Paskutinieji dvaro savininkai buvo Pšezdieckiai. 1610 m. minimas miestelis, tiesa, nedidelis, sparčiau pradėjo augti tik XVIII a. Pirmoji medinė bažnyčia pastatyta apie 1635 m., antroji– taip pat medinė šv. Kazimiero vardo – 1737- 1738 m., to paties vardo trečioji, iki šiol veikianti mūrinė – XX a. pradžioje.


Plačiau>>>

DĖKOJAME:


Kamajų bendruomenei, priglaudusiai mūsų puslapį